Alcím: Szociológiai, politológiai és jogelméleti megközelítésekben
Borítóterv: Kissík
Borító: papírkötés
228 oldal
ISBN: 978 963 662 677 8
Kiadás éve: 2014
Hivatalban lévő alkotmánybíróként és kutatóként írtam a könyvben található elemzéseket. Az Alaptörvény hatályba lépése óta már ezer felett jár a döntések száma, melyekben értelmeztük az absztrakt alaptörvényi rendelkezéseket. Az ezekben rejlő értelmezési formulák, illetve az eközben lezajlott viták összegző jellegű felmutatása élőbbé teheti a szélesebb jogászság és a szellemi körök felé is az Alaptörvény jogrendszerben betöltött szerepét.
Belülről szemlélve az alkotmánybíráskodás folyamatát, ennek strukturális problémái is jobban felbukkannak, és ezek nyilvánosság előtti elemzése az alkotmánybírói döntés szociológiáját is a tudományos vizsgálódások és viták tárgyává teheti a jövőben.
Meggyőződésem, hogy csak nyerhet azzal a hazai alkotmánybíráskodás, ha szakítva az eddigi titkolózó jelleggel a nyilvános tudományos kutatás is hozzájut azokhoz az információkhoz, melyek az alkotmánybíráskodás belső, strukturális kérdésit érintik, és melyek az eddigiekben nem jelentek meg a nyilvánosság előtt.
Hogy történelmi analógiára hivatkozzam, a római jog felett diszponáló, zárt pontifexi testület Flavius tabutörő, nyilvánosságra hozó tette nélkül soha nem alakíthatta volna ki azt a fejlett jogi technikát, amit azóta is csodálunk a római jogban.
Ráadásul, a tudományos kutatás ma már szabad, és semmi nem korlátozza az alkotmánybírákat abban, hogy saját működésüket is megvizsgálják.
INFORMÁCIÓ A SZEMÉLYES ÁTVÉTELRŐL
Kedves Olvasónk!
Személyes átvételt azért nem tud választani, mert a könyvesboltban pont ugyanilyen feltételek mellett megtalálható ez a könyv. Tehát ha személyes átvétellel szeretett volna rendelni, kérjük, hogy csak fáradjon be az üzletbe és ugyanannyi idő alatt megvásárolhatja a könyve(ke)t, ugyanannyi kedvezménnyel. Fizethet készpénzzel vagy bankkártyával.
Várjuk szeretettel nyitvatartási időben!