Alcím: és katolikus társadalmi tanítás
Borítóterv: Őri Kiss István
Borító: papírkötés
124 oldal
ISBN: 978 963 662 914 4
Kiadás éve: 2017
A közelmúltban jelentkezett migrációhoz való viszony az európai társadalmakban, és magában a katolikus egyházban is meghasonlást okozott. Ennek jele, hogy egy alakuló helyzetben bármely oldalról abszolút igazságnak szánt kijelentéseket hangoztatnak. Elkerülhetetlennek tűnik az, hogy katolikusként megvizsgáljuk a katolikus társadalmi tanításnak azokat a megnyilvánulásait, amelyek a gyarmati sorból az előző évtizedekben felszabadult népek problémáiról szólnak.
Ehhez - más forrásokat is használva - három szent életű pápának, XXIII. János, VI. Pál és II. János Pál pápáknak a dokumentumait mint lezárt pápai életműveket veszi alapul a szerző. A vizsgált korszak pápai körleveleiből az bontakozik ki, hogy az előrelépéshez két dolog szükséges:
1. Le kell számolni a keresztény, a kereszténynek mondott világra olyannyira jellemző gyakorlati materializmussal.
2. Le kell számolni a az ideológiákkal, amelyek a mai, a migrációs válsággal terhelt világban is megmutatkoznak. Ideológiák helyett valós problémakezelésre van szükség, és a problémákat ott kell kezelni, ahol az jelentkezik, és a probléma kezelésébe a szegény népeket is be kell vonni. A szubszidiaritás elve valósul meg a szegény és a gazdag népek közös felelősségében.
INFORMÁCIÓ A SZEMÉLYES ÁTVÉTELRŐL
Kedves Olvasónk!
Személyes átvételt azért nem tud választani, mert a könyvesboltban pont ugyanilyen feltételek mellett megtalálható ez a könyv. Tehát ha személyes átvétellel szeretett volna rendelni, kérjük, hogy csak fáradjon be az üzletbe és ugyanannyi idő alatt megvásárolhatja a könyve(ke)t, ugyanannyi kedvezménnyel. Fizethet készpénzzel vagy bankkártyával.
Várjuk szeretettel nyitvatartási időben!