Vöröske kalandjai - mesekönyv az egészségről és a szervezetről
Regöly-Mérei Andrea biológus mesekönyvében Vöröske, a kíváncsi vörösvérsejt osztja meg a gyerekekkel információit, amelyeket testen belüli kalandozásai során összegyűjtött.
A szerző, Régöly-Mérei Andrea
A Régöly-Mérei vezetéknév ismerősen csenghet sokak számára. A Vöröske kalandjai című mesekönyv szerzője olyan családból származik, amelyben rendszerint sokat tettek az orvostudomány területén, szívvel-lélekkel szentelték idejüket hivatásuknak. 2012-ben kiadónknál megjelent a Szerető apátok, Gyula című könyv. Andreát az vezérelte, hogy emléket állítson a magyar orvostörténet egyik kiemelkedő egyéniségének: édesapjának.
Most pedig olyan példánnyal gazdagítja a hazai ismeretterjesztő mesekönyvek kínálatát, amelyből a gyermekek megismerhetik Vöröske, a főszereplő vörösvérsejt útján keresztül a szervezet különböző részeit, funkcióit. Nagyon tanulságos, élvezhető, szerethető történet, minden gyermek számára szeretettel ajánljuk.
A Semmelweis Egyetemen 9 éve avattak kettős domborművet, amely dr. Regöly-Mérei Gyulát, Andrea édesapját és dr. Regöly-Mérei Jánost, Andrea testvérét ábrázolja. Az esemény során elhangzott néhány igen értékes gondolat, amelyet szeretnénk Önökkel megosztani.
Andrea visszaemlékezett arra, hogy bár az édesapja nagyon sokat dolgozott, de mindig volt ideje arra, hogy gyerekeivel beszélgessen: derű, szeretet és humor vette körül. Ez egy igen értékes, napjainkban főként fontos példa.
Dr. Regöly-Mérei Andrea szavai szerint apa és fiú már együtt vannak a hitük szerinti másik világban.
„Sok értéket hagytak ránk: tudományosat, sok boldog, gyógyult beteget, de a legfontosabb ami ránk maradt, a forró, sugárzó szeretet, ami a lényükből áradt”.
A teljes cikket itt tudják elolvasni.
Könyvbemutató a Budai Polgári Szalonban
2023. márciusában a Budai Polgári Szalonban Kondor Katalin kérdezte Dr. Regöly-Mérei Andreát mesekönyvéről. A rendezvény remek hangulatban telt, hálásan köszönjük minden kedves résztvevőnek a jelenlétet, érdeklődést. Ez a mesekönyv hiánypótló, mert hasznos alapját jelenti a gyerekekben kialakuló tájékozottságnak az egészség és a szervezet működésének témakörében.
Könyvajánló - Vöröske kalandjai
Mit csinál a vörösvérsejt? Hogyan működik a szív? Hogyan harcol a szervezetünk a kórokozók ellen? Regöly-Mérei Andrea biológus mesekönyvében Vöröske, a kíváncsi vörösvérsejt osztja meg a gyerekekkel információit, amelyeket testen belüli kalandozásai során összegyűjtött.
Mit tudnak minderről a gyerekek? Mennyit hallanak, tanulnak a saját szervezetük működéséről az óvodában, az iskolában? És miért fontos, hogy az alapokkal tisztában legyenek?
Vöröske, a kis vörösvérsejt útra kél a szervezetben, hogy miközben oxigént szállít a szerveknek, megismerje működésüket. Utazásai során eljut a szívbe, a tüdőbe, megismeri a vérkeringést, a légzést. A vesében megtapasztalja a kiválasztást, megtanulja, milyen feldolgozó üzem van a szervezetben, honnan vesz a működéséhez energiát, milyen a test tartó váza, mi mozgatja, mit jelent az élő komputer, hogyan látunk, hallunk. És mindeközben sok-sok barátra lel a sejtek között, akik mindent elmesélnek neki az otthonukkal kapcsolatban.
Vöröske éhes minden újdonságra, vidáman utazik a testben, egyre többet tapasztal, de egyszer csak rémülten találja magát szemközt Betegségország királyával, akit Morbusznak neveznek. Látja az ádáz harcot, amit a szervezet vív az egészsége érdekében, és örömmel nyugtázza, hogy a harcoló csapatok nincsenek egyedül, orvosok hada küzd velük a betegség feletti győzelemért.
Még látja egy új élet kezdetét, és jóllehet tisztában van a ténnyel, hogy ennek megszületésének már csak utódai lehetne tanúi, mégis jóleső érzés jelent számára, hogy mindig születnek emberek, mindig lesz új élet.
Utolsó útján örömmel tölti el, hogy ő nem volt hiába, elmúlásával is segíti a szervezetet, segít új Vöröskék keletkezésében.
A szerző nevéhez fűződik továbbá A nevem Dolly (egy árva németjuhász emlékirata) című könyv, amelyet itt tudnak megtekinteni.